بک لینک یا همان لینک سازی بعد از 

طراحی سایت یک از اصلی ترین کارها برای بهبود 

سئو سایت به حساب می آید و یکی از مواردی است که خیلی از سایت های بزرگ دنیا برای رسیدن به صدر جستجوی گوگل از آن استفاده می کنند و شاید اگر اغراق نباشد یکی از دغدغه های اصلی خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی هم به حساب می آید.

بک لینک

هر چه تعداد بک لینک ها بیشتر باشد به طبع از نظر گوگل یک سایت معروف و محبوب به نظر می آید و با افزایش این لینک سازی ها، سئو و بهینه سازی سایت هم بهبود خواهد یافت و تأثیرش را به مرور زمان در افزایش رتبه سایت، مشاهده خواهید کرد.

در این بین یک نکته ای که بایستی از همین ابتدای کار اعلام کرد این است گرفتن بک لینک در خیلی از موارد سخت و دشوار و به حوصله زیاد نیازمند است. به دو دلیل:

  • دلیل اول: قطعاً هر سایتی به شما لینک نمی دهد پس بایستی به سراغ سایت هایی بروید که به صورت عمومی به همه وبمسترها و مدیران سایت ها لینک می دهند
  • دلیل دوم: سعی کنید کیفیت بک لینک را به کمیت آن ارجحیت بدهید. این یعنی اگر قرار است 100 لینک از سایت های با دامین اتوریتی زیر20 بگیرید بهتر است50 لینک از سایت های با دامین اتوریتی بالای 30 یا 40 بگیرید. این ارزش لینک سازی شما را دو چندان می کند

در این مقاله قصد داریم در مورد لینک سازی در انجمن ها و فروم ها صحبت کنیم. مکان های عمومی که خیلی از آنها در روز بازدید کننده های زیادی را به خودشان اختصاص می دهند و از همه مهمتر اینکه لینک هایی که دریافت می کنید به واسطه دامین اتوریتی های بالایی که این سایت ها دارند از ارزش بسیار بالایی برخوردارند.

با افزایش لینک سازی، سئو سایت هم بهبود خواهد یافت

 

اولین نکته: سعی کنید بعد از ثبت نام اقدام به گرفتن بک لینک نکنید

شاید به جرأت بتوان گفت اولین اشتباهی که خیلی از مدیران و صاحبان کسب و کارها و حتی وبمسترها انجام می دهند این است که بعد از ثبت نام در فروم ها و انجمن ها سریع اقدام به ساخت لینک می کنند. حالا اینها به کنار، کار وحشتناک دیگری که انجام می دهند این است که بعد از لینک سازی اقدام به ارسال مطلب و لینک به سایت خودشان می کنند و مطمئناً این موارد از چشم مدیران تالارهای گفتگو و انجمن ها دور نیست و به راحتی اکانت کاربری تان را مسدود می کنند. پس حتماً مواظب این نوع حرکات باشید که متضرر نشوید.

اما سوال این است که اگر لینک سازی نکنیم چه کاری باید انجام دهیم؟

همان طوری که در این مقاله و خیلی از مقاله های دیگر که در مورد لینک سازی صحبت کردیم، ساخت بک لینک زمان بر است و به حوصله زیاد نیاز دارد. در این موارد باید سعی کنید بعد از ثبت نام چند روزی در سایت گردش کنید، به سوالات پاسخ دهید، مطالب را لایک کنید، سوال و موضوع جدید مطرح کنید و بعد از چند روز اقدام به لینک سازی کنید.

حتماً حتماً در هنگام جواب دادن به سوالات خیلی عادی صحبت کنید نه اینکه خیلی ناشیانه و فقط به قصد گرفتن لینک اقدام به جواب دادن به سوالات دیگران کنید به خاطر اینکه این نوع اعمال بر خلاف قوانین انجمن ها و فروم ها است و مدیران این نوع تالارهای گفتگو به راحتی چشمان شان را به روی همه چیز می بندند و اکانت تان را حذف می کنند.

دومین نکته: اگر قرار بر لینک سازی است حتماً مطالب مفید و ارزشمند در فروم ها ارسال کنید

دلیل های خیلی زیادی وجود دارد که صاحبان و مدیران سایت ها و یا وبمسترها از فروم ها و تالارهای گفتگو بهره می برند ولی از بین آنها 3 دلیل از همه محکم تر و مهمتر است:

  • اولین دلیل: جذب بازدید کننده و ترافیک بیشتر
  • دومین دلیل: دریافت بک لینک
  • سومین دلیل: برند سازی کسب و کار اینترنتی

اگر قرار بر این است که بازدید کننده و ترافیک زیادی را به دست بیاورید و به سرعت به یک برند محبوب و دوست داشتنی تبدیل شوید باید سعی کنید مطالبی را ارسال کنید که ارزش مطالعه از طرف مخاطبین را داشته باشد. درست است که گرفتن لینک از این فروم ها خیلی ارزش دارد اما تا زمانی که مخاطبین از سایت تان بازدید نکنند این مطالب ارسالی شما هیچ ارزشی نخواهد داشت و فقط وقت تلف کردن است.

انجمن ها و فروم ها یک فرصت عالی برای جذب بازدید کننده است و تا جایی که می توانید از این فرصت به خوبی استفاده کنید. برای این منظور می توانید مطالبی که به نوعی همخوانی با مطالب سایت تان دارد را در تالارهای گفتگو پیدا کنید و به سوالات آنها پاسخ کامل بدهید و در نهایت لینک مطلب تان را قرار دهید تا به این وسیله هم بتوانید لینک سازی کنید و هم بازدید کننده دریافت کنید.

انجمن ها و فروم ها یک فرصت عالی برای جذب بازدید کننده است

سومین نکته: برای لینک سازی در فروم ها از تمامی روش ها استفاده کنید

برای گرفتن بک لینک روش های متعددی وجود دارد که در اینجا به سه روش که عمومیت بیشتری بین کاربران دارد اشاره می کنیم:

اولین روش: قرار دادن لینک سایت در پروفایل

یکی از لینک های با ارزشی که می توانید دریافت کنید این است که لینک صفحه اصلی سایت تان را در پروفایل تان قرار دهید که این لینک فالو و دائمی است، البته این دائمی بودن تا زمانی است که تخلفی از طرف شما سر نگیرد.

دومین روش: بک لینک گرفتن در بخش امضاء

برای اینکه کسب و کارتان دیده شود و به سرعت به یک برند تبدیل شوید می توانید در انجمن ها یک امضاء برای خودتان مشخص کنید که به مکان های مختلف سایت تان لینک داده شده و این موردی است که خیلی از کاربران از آن استفاده می کنند. هرگاه مطلبی ارسال می کنید امضاء شما در پایین مطلب ثبت می شود و به این وسیله مخاطبین را به بازدید کننده سایت تان تبدیل می کنید.

اما نکته قابل ذکر این است که تا جایی که می توانید در امضاء از کلمات هم خانواده ای که با کلمات اصلی سایت تان برابری می کند برای گرفتن بک لینک استفاده کنید تا توجه گوگل به این نوع بک لینک هایی که دریافت می کنید کمتر شود و از اسپم کردن این نوع لینک سازی ها خودداری کند.

به طور مثال اگر سایتی دارید که در زمینه درج آگهی رایگان فعالیت می کند به صورت مداوم از این کلمه لینک نگیرید و از کلماتی مانند درج آگهی، آگهی رایگان، تبلیغات رایگان اینترنتی، تبلیغات اینترنتی رایگان و غیره هم بک لینک دریافت کنید.

سومین روش: لینک سازی به واسطه ارسال محتوا

یکی از عمومی ترین و رایج ترین روش های لینک سازی که در فروم ها و انجمن ها به وجود می آید ارسال محتوا و لینک دادن به مطالب سایت تان است. خیلی از انجمن ها قوانین به شدت سختگیرانه ای را به اجرا در می آورند و دیده شده که برخی از آنها وقتی از کسی در مطالب هم تشکر می کنید از شما ایراد می گیرند. این نشان می دهد بایستی با دقت کامل اقدام به ارسال محتوا کنید.

اما اگر اقدام به ارسال محتوا برای گرفتن بک لینک کردید بایستی حتماً محتواهای با کیفیت و ارزشمند ارسال کنید که ارزش مطالعه و لینک سازی را داشته باشد.

یکی از روش های لینک سازی، ارسال محتوا و لینک دادن به سایت تان است

چهارمین نکته: قبل از اینکه اقدام به لینک سازی کنید حتماً پروفایل دیگر کاربران را بررسی کنید

در دنیای اینترنت هر کاری روی سئو سایت تان انجام دهید به طور حتم از چشمان تیزبین گوگل دور نخواهد ماند. از گرفتن بک لینک گرفته تا محتواهایی که ارسال می کنید، فعالیتی که در شبکه های اجتماعی انجام می دهید، تبلیغاتی که در دیگر سایت ها به عنوان رپورتاژ آگهی انجام می دهید. خلاصه همه و همه تحت نظر گوگل است.

اما یک مورد وجود دارد که گوگل نمی تواند آن را تشخیص دهد و این است که شما از یک انجمن یا فروم در پروفایل تان لینک دریافت کنید و این لینک در حالت عادی نمایش داده نشود. اگر یک مقدار گیج کننده است اجازه دهید یک مقدار واضح تر صحبت کنیم.

فرض کنید قرار است از یک انجمن لینک بگیرید. قبل از اینکه ثبت نام کنید روی نام چند تا از کاربران در صفحه اصلی کلیک کنید. اگر در این پروفایل ها (باز هم اعلام می کنیم قبل از اینکه ثبت نام کنید و وارد پروفایل تان شوید) لینک سایت مشخص باشد ارزش این را دارد که وقت بگذارید و لینک سازی کنید وگرنه در این حالت که شما وارد پنل کاربری شوید و لینک سازی کنید هم ارزشی ندارد چرا که گوگل در این طور مواقع نمی تواند تشخیص دهد که آیا شما از این سایت لینک گرفته اید یا خیر.

اگر با این کار نتوانستید لینک سازی کنید به سراغ ارسال محتوا بروید و با ارسال مطلب و لینک سازی در آنجا به راحتی می توانید از این فروم ها بک لینک های با ارزشی دریافت کنید.

پنجمین نکته: به دیگر صفحات سایت تان هم لینک دهی کنید

این موردی است که خیلی از صاحبان و مدیران وب سایت ها به آن اهمیتی نمی دهند اما برای اینکه ارزش دامنه سایت تان بالاتر برود سعی کنید در فروم های مختلف به مکان های مختلف سایت تان لینک دهی کنید. این کار باعث می شود تا گوگل کمتر به سایت تان نسبت به لینک هایی که دریافت می کنید شک کند و با این کار همه چیز از نظر گوگل عادی قلمداد می شود.

سئو از مهمترین مواردی است که بایستی به آن اهمیت ویژه ای بدهید و یکی از این موارد این است که کارهایی را انجام ندهید که به ضرر سئو سایت تان باشد و یکی از این موارد این است که تمام بک لینک هایی که دریافت می کنید به صفحه اصلی سایت تان لینک دهی کنید. چرا که این مورد در بلند مدت می تواند به اسپم شدن لینک هایی که دریافت کرده اید منجر شود.


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: لینک ,سایت ,سازی ,فروم ,خیلی ,انجمن ,لینک سازی ,بازدید کننده ,ارسال محتوا ,سازی کنید ,لینک هایی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هزاران زن مثل من خاموشی هایم سنتور نوازی امین ستوده کتابخانه عمومی شهید مطهری جاجرم آی پهباد دائرالمعارف هنر سوپرامریکایی google play علیرضا صیادی مربی فوتبال good