شکست کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی یکی از کسب و کارهایی است که این روزها با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت بیشتر بر سر زبان ها افتاده است و اگر اغراق نباشد خیلی از اشخاص ثروتمند دنیا بیشتر در این حیطه فعالیت می کنند از جف بزوس مدیر عامل آمازون گرفته تا مارک زاکربرگ مدیر فیسبوک، پیر امیدیار رئیس ایرانی فرانسوی سایت EBay، لری پیج مدیر عامل گوگل و خیلی از افراد ثروتمند دیگر.

این نشان می دهد که در کسب و کار اینترنتی اگر صبر و تحمل داشته باشید به درآمدی می رسید که فرای تصور است همان طوری که درآمد یک سال سایت آمازون از بودجه ای که برای یک سال یک کشور وضع می کنند، بیشتر است و این قدرت کسب و کار اینترنتی را می رساند.

کسب و کار اینترنتی این روزها رونق زیادی دارد.

اما در این نوع کسب و کارها همیشه همه چیز هم به خوبی پیش نمی رود و خیلی ها هستند که بعد از راه اندازی سایت شان و قبل از اینکه به درآمد برسند شکست را قبول می کنند و شاید دلیل های متعددی برای این امر وجود داشته باشد. کسب و کار اینترنتی به گونه ای است که باید به نوع کارتان علاقه و اعتقاد خاصی داشته باشید و باور داشته باشید که این سایت روزی به درآمد می رسد و این یعنی در این مسیر باید صبر و تحمل زیادی داشته باشید.

اگر تصمیم گرفتید که در کسب و کارهای اینترنتی به درآمد برسید پس باید تحمل تمام سختی های این کسب و کار را به جان بخرید. از نداشتن درآمد گرفته تا از دست دادن جایگاه مناسب در نتایج جستجوی گوگل و از همه مهمتر شکست در کسب و کار اینترنتی.

در این مقاله قصد داریم دلایلی را بیان کنیم که درصد شکست در کسب و کار اینترنتی را بیشتر از پیش می کند و به طور حتم با دانستن آنها این درصد به مرور زمان به سمت صفر حرکت می کند.

اولین دلیل: نداشتن هدف به هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اولین دلیل: نداشتن هدف به هنگام راه اندازی کسب و کار اینترنتی

خیلی از ما انسان ها فقط به این دلیل یک کسب و کار را راه اندازی می کنیم چون دیگران در آن موفق بوده اند. این خیلی خوب است که با توجه به موفقیت دیگران بخواهیم قدم در مسیری بگذاریم که دیگران ماه ها یا سال ها پیش در آن قدم گذاشته اند و به موفقیت های زیادی هم رسیده اند.

اما اگر در این مسیر هدف گذاری نکنید به طور حتم شکست خواهید خورد به خصوص در مورد کسب و کار اینترنتی. چرا که هر روز دامنه های زیادی ثبت می شوند و سایت های خیلی زیادی مانند قارچ رشد می کنند و این بزرگترین دلیلی است که در این طور مواقع با درک بالا و هدف گذاری به سمت این نوع کسب و کارها قدم برداریم و وقتی هدف گذاری می کنید یعنی به خودتان تعهد داده اید که این سایت را به موفقیت و درآمد می رسانید.

نداشتن صبر و تحمل یکی از مهمترین دلایل شکست کسب و کارهای اینترنتی است

 

اما هدف گذاری قبل از راه اندازی این نوع کسب و کارها چگونه است؟

زمانی که هدف گذاری می کنید یعنی تصمیم گرفتید که روزهای تکراری و یکنواختی که برایتان به وجود آمده را به صورت کامل از زندگی تان حذف کنید پس باید یک سری سختی هایی را در زندگی تحمل کنید. به طور مثال

 • نوشتن یک برنامه و هدف مکتوب که از کجا باید شروع به کار کنید
 • تمام علاقه هایی که در زمینه کسب و کار اینترنتی دارید را بنویسید و از بین آن یکی را انتخاب کنید
 • اسامی تک تک رقبای خودتان را بنویسید
 • تحلیل رقبا را شروع کنید
 • تحقیق کنید که رقبایتان چه سایت هایی هستند
 • رقبایتان چه رتبه ای در نتایج جستجو دارند
 • از چه راه هایی کسب درآمد می کنند
 • تعرفه خدمات و محصولات شان چه اندازه است
 • چه اندازه از بازار و مشتریان را در دست گرفته اند
 • تحقیق کنید و بنویسید که اگر شما وارد این نوع کسب و کارها شدید آیا باز هم جایی برای کسب درآمد وجود دارد یا خیر؟
 • تحقیق کنید و ببینید می توانید سایت تان را به گونه ای به دیگران معرفی کنید که خیلی زودتر به یک برند تبدیل شوید؟

و خیلی از موارد دیگر که باید یک به یک آن را به مرحله اجرا در بیاورید و آنها را مکتوب کنید و سپس با توجه به نتایج به دست آمده، کسب و کار اینترنتی تان را راه اندازی کنید.

دومین دلیل: نداشتن صبر و تحمل و از همه مهمتر عجله در کسب درآمد

یکی از بزرگترین و مهمترین دلیل هایی که یک کسب و کار اینترنتی را به سمت شکست هدایت می کند، نداشتن صبر و تحمل است و همین دلیلی محکم است که خیلی از اشخاص بعد از مدتی کسب و کارشان را رها می کنند و به سراغ یک کار دیگر می روند. خیلی از افراد مایلند خیلی زود سایت شان پر شود از بازدید کننده و مدام از سایت شان خرید کنند و برخی دیگر دوست دارند بعد از مدتی به لینک اول گوگل برسند.

گوگل به هیچ کسی بی دلیل رتبه نمی دهد

اما باید به شما بگوییم که گوگل به هیچ کسی بی دلیل رتبه نمی دهد. باید روزانه محتوا تولید کنید، به صورت مداوم بک لینک بسازید، در شبکه های اجتماعی فعالیت مداوم داشته باشید، از رپورتاژ آگهی استفاده کنید، تبلیغات گسترده ای در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت های درج آگهی رایگان داشته باشید تا به مرور زمان به یک برند شناخته شده تبدیل شوید و این کارها ممکن است تا 6 ماه تا یک سال زمان بر باشد. به خاطر همین است که می گوییم به هیچ عنوان نبایستی در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، عجله کنید.

سومین دلیل: نداشتن ایده و نوآوری در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

اگر یک جستجوی کوچک در اینترنت داشته باشید متوجه این موضوع می شوید که هر سایتی از روی یک سایت دیگر کپی برداری کرده است و شاید به جرأت بتوان گفت که هیچ کدام ایده خاصی نداشته اند و دست به راه اندازی کسب و کاری زده اند که صدها رقیب کوچک و بزرگ دارند.

اما در این طور مواقع سایت هایی به موفقیت رسیده اند که خیلی زودتر این ایده را به مرحله ی اجرا در آورده اند. اما خیلی از این ایده ها هم برگرفته از سایت های خارجی است. به طور مثال نمونه سایت آمازون در ایران سایت دیجی کالاست، نمونه سایت EBay سایت دیوار و شیپور، نمونه سایت و اپلیکیشن اسنپ یک سایت در آمریکا با نام snapchat است و خیلی از نمونه های موفق دیگر.

اما یک مورد مهم:

اگر تصمیم گرفتید یک سایت با صدها رقیب راه اندازی کنید سعی کنید به گونه ای دیگر خدمات و محصولات تان را ارائه دهید تا همیشه متمایز باشید. به طور مثال شرکت همراه اول و ایرانسل را در نظر بگیرید. زمانی که ایرانسل راه اندازی نشده بود همه از همراه اول استفاده می کردند و این شرکت هر جور می خواست یکه تازی می کرد و تعرفه های وحشتناکی را از مشتریان دریافت می کرد.

اما با راه اندازی ایرانسل سیم کارهایی با قیمت 5 هزار تومان که بعضاً برخی از سیم کارت ها هم رایگان بود به مردم ارائه شد و در اینجا همراه اول مجبور شد برای از دست ندادن مشتری هایش قیمت تعرفه هایش را پایین بیاورد و این یعنی متمایز عمل کردن و در کسب و کارهای اینترنتی هم باید اینگونه خوب فکر کنید و خدماتی متمایز از دیگر رقبا ارائه بدهید.

چهارمین دلیل: نداشتن توانایی و مهارت در راه اندازی و مدیریت سایت

یکی از مواردی که باعث می شود خیلی از افراد به سمت طرحی سایت کشیده شوند این است که تصور می کنند چون فلان سایت به صورت روزانه یا ماهانه میلیون تومان درآمد دارند پس من هم می توانم. این شاید خیلی خوب باشد که به خودتان اعتماد داشته باشید اما متأسفانه به خاطر اینکه خیلی از اشخاص در این مسیر قرار ندارند اینگونه برداشت ها را دارند.

این اشخاص وقتی وارد حیطه کسب و کار اینترنتی می شوند تصوراتی که از این نوع کسب و کارها در ذهنشان دارند با چیزی که می بینند تفاوت فاحشی دارد، فقط به دلایل زیر

 • در مورد مدیریت یک سایت اطلاعاتی ندارند
 • اطلاعات خاصی در مورد سئو و بهینه سازی سایت ندارند
 • این اشخاص نمی دانند زمانی که رتبه سایت شان در گوگل تغییر می کند چه کاری باید انجام دهند
 • مهارت ایجاد بک لینک را نمی دانند
 • مهارت و توانایی تولید محتوای ناب و کاربر پسند را ندارند
 • مهارت صحبت کردن با مشتری را به هیچ عنوان نمی دانند
 • درک صحیحی از مشکل مشتری ندارند و تصور می کنند مشکل مشتری دیگر مشکل آنها نیست

و خیلی از موارد دیگر که همه ی این مهارت ها و توانایی ها را در خودتان به هر وسیله ای که باشد بایستی پرورش دهید و اگر نیاز باشد هزینه پرداخت کنید و این مهارت ها را فرا بگیرید و بعد اقدام به راه اندازی و

طراحی سایت کنید تا درصد شکست تان کمتر شود.

پنجمین دلیل: در مورد تولید محتوا و سئو بیشتر اطلاعات کسب کنید

تولید محتوا و

سئو نیاز روزمره کسب و کار اینترنتی است. اگر سایت تان نتواند تولید محتوا کند و یا به صورت روزانه روی سئو سایت تان کار نکنید پس نباید توقع داشته باشید که در این مسیر به موفقیت برسید. اگر هم می خواهید اشخاص و سایت های دیگر برای شما تولید محتوا کنند یا روی سئو سایت تان فعالیت کنند مجبورید که هزینه خیلی زیادی را متحمل شوید.

پیشنهاد ما به شما این است که این مهارت ها را فرا بگیرید چرا که مدام با آنها سر و کار دارید و به نوعی تبلیغات کسب و کارتان خواهد بود و چون اول راه هستید پس به این آموزش ها برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی نیاز مبرم دارید.


مشخصات

 • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
 • کلمات کلیدی: سایت ,اینترنتی ,خیلی ,اندازی ,درآمد ,دلیل ,داشته باشید ,دلیل نداشتن ,تولید محتوا ,درصد شکست ,نمونه سایت
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حجاب تحقیقات و پروژه های دانشجویی علوم انسانی کافه دراما وبسایت رسمی لک موزیک نهضت مطالعه قدمگاه و مسجد مقدس حضرت رضا(ع) در شهرستان بهبهان بالعکس نامه نصب جک آرام بند در رشت محمد سینا خوشکار روزنوشته های علیرضا داداشی